Finał rozpoczęty!!!

10 zwycięzców konkursu „Las dobre sąsiedztwo. Naturalna Sława – wyprawa w nieznane”, który emitowany był na antenie Radia Zachód, rozpoczęło terenowe zmagania, walcząc tym samym o nagrodę główną, czyli o weekendowy pobyt w pensjonacie „Haleszka”.

Już 10.06.2016 r. o godz. 9 rano wszyscy uczestnicy zebrali się w siedzibie Nadleśnictwa Sława Śląska. Pracownicy nadleśnictwa przedstawili ramowe zasady i program 3-dniowych konkursowych zmagań w leśnych ostępach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami program II etapu konkursu składa się z konkurencji rowerowych (rajd po Puszczy Tarnowskie), wodnych (spływ kajakowy po Jeziorze Sławskim) oraz konny (konne ABC, przejażdżka konna po terenach leśnych i polnych). Oczywiście zadbano o to, aby nie były to takie zwykłe wycieczki – na trasie uczestnicy natykać się będą na różne przeszkody w postaci mniej lub bardziej skomplikowanych zadań do wykonania – niejednokrotnie związanych z podstawową gospodarką leśną.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wytrwają do końca. Cieszymy się jednocześnie, że zdecydowali się Oni skorzystać z naszego zaproszenia do bliższego kontaktu ze sławską przyrodą oraz z wybranymi zagadnieniami trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, którą prowadzimy na co dzień.

Jeszcze raz – wszystkim laureatom I etapu konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w terenowych zmaganiach.

Na początku przyszłego tygodnia zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Darz Bór!

 

Podobne artykuły

fot. G. Sawko

Ścieżka edukacyjna - "Lekcja biologii inaczej"

Las - nieporównywalne z niczym piękno, bogactwo przyrodnicze, feeria barw i dźwięków.

fot. G. Jędro

Spośród bezkręgowców ochronie ścisłej na terenie Nadleśnictwa podlegają:

fot. G. Sawko

Z racji swojego położenia rejon Nadleśnictwa Sława Śląska obfituje w liczne atrakcje turystyczne.

Najnowsze artykuły

Nadleśnictwo Sława Śląska, we współpracy z Gminą Kolsko o raz Gminą Sława, ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący projekt przyrodniczy „Ochrona ptaków i sied

Aktualności

Nadleśnictwo Sława Śląska, we współpracy z Gminą Kolsko o raz Gminą Sława, ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący projekt przyrodniczy „Ochrona ptaków i sied

Blok kalendarz

 

Kontakt

Nadleśnictwo Sława Śląska

ul. Niewidziajły 1A
67-410 Sława

tel. +48 68 356 62 29
fax. +48 68 356 62 29

slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sława Śląska 2015 © Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Realizacja: www.CarboMedia.pl