Wiosenna uroczystość

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Nadleśnictwie Sława Śląska odbyło się uroczyste otwarcie obiektów edukacyjno-turystycznych, utworzonych w ramach projektu „Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000”. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, m.in. Jan Rydzanicz -  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Gorzowa Wlkp., Krzysztof Poczekaj – Zastępca Dyrektora RDLP w Zielonej Górze, Marek Boryczka – Starosta Wschowski, Cezary Sadrakuła – Burmistrz Sławy, przedstawiciele wykonawców realizujących poszczególne zadania, dyrektorzy szkół i przedszkoli i inni.

W części kameralnej spotkania podsumowano osiągnięcia związane z projektem, przedstawiono najważniejsze fakty z jego przebiegu, a także zaprezentowano plany na najbliższe lata. Po krótkich wystąpieniach uczestnicy spotkania udali się na polanę rekreacyjną Świętobór, a następnie podjęli próbę (udaną)wejścia na wieżę widokową Joanna, zlokalizowaną nieopodal.

Należy zaznaczyć, że wszystkie obiekty wybudowane w ramach projektu zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a korzystanie z nich jest zwolnione z jakichkolwiek opłat w myśl hasła „Dla rozwoju infrastruktury i środowiska”.

Poniżej znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

Podobne artykuły

fot. G. Sawko

Ścieżka edukacyjna - "Lekcja biologii inaczej"

Las - nieporównywalne z niczym piękno, bogactwo przyrodnicze, feeria barw i dźwięków.

fot. G. Jędro

Spośród bezkręgowców ochronie ścisłej na terenie Nadleśnictwa podlegają:

fot. G. Sawko

Z racji swojego położenia rejon Nadleśnictwa Sława Śląska obfituje w liczne atrakcje turystyczne.

Najnowsze artykuły

Nadleśnictwo Sława Śląska, we współpracy z Gminą Kolsko o raz Gminą Sława, ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący projekt przyrodniczy „Ochrona ptaków i sied

Aktualności

Nadleśnictwo Sława Śląska, we współpracy z Gminą Kolsko o raz Gminą Sława, ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący projekt przyrodniczy „Ochrona ptaków i sied

Blok kalendarz

 

Kontakt

Nadleśnictwo Sława Śląska

ul. Niewidziajły 1A
67-410 Sława

tel. +48 68 356 62 29
fax. +48 68 356 62 29

slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sława Śląska 2015 © Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Realizacja: www.CarboMedia.pl