Wiosenna uroczystość

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Nadleśnictwie Sława Śląska odbyło się uroczyste otwarcie obiektów edukacyjno-turystycznych, utworzonych w ramach projektu „Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000”. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, m.in. Jan Rydzanicz -  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Gorzowa Wlkp., Krzysztof Poczekaj – Zastępca Dyrektora RDLP w Zielonej Górze, Marek Boryczka – Starosta Wschowski, Cezary Sadrakuła – Burmistrz Sławy, przedstawiciele wykonawców realizujących poszczególne zadania, dyrektorzy szkół i przedszkoli i inni.

W części kameralnej spotkania podsumowano osiągnięcia związane z projektem, przedstawiono najważniejsze fakty z jego przebiegu, a także zaprezentowano plany na najbliższe lata. Po krótkich wystąpieniach uczestnicy spotkania udali się na polanę rekreacyjną Świętobór, a następnie podjęli próbę (udaną)wejścia na wieżę widokową Joanna, zlokalizowaną nieopodal.

Należy zaznaczyć, że wszystkie obiekty wybudowane w ramach projektu zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a korzystanie z nich jest zwolnione z jakichkolwiek opłat w myśl hasła „Dla rozwoju infrastruktury i środowiska”.

Poniżej znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

Podobne artykuły

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i udział w naszym konkursie przyrodniczym.

wiosne w lesie

PSOTY WIOSENNEGO CHOCHLIKA

„Kolorowy las” – nie dla nas!

Hodowlana norka amerykańska – biała. Autor zdjęcia: Paweł Wojciechowski

Nasiona roślin niesione przez wiatr, naturalnie migrujące – nic w tym dziwnego, lecz warto zastanowić się, co się dzieje, kiedy to człowiek pomaga i przenosi gatunki daleko poza

Najnowsze artykuły

Zapewne pamiętacie jeszcze ubiegłoroczny dogtrekking?!  Jeżeli nie, to zajrzyjcie do dołączonej poniżej galerii zdjęć.

Aktualności

Autor: Silar, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Myosotis,_Sanok.JPG

o właśnie dziś 15 maja jest jej święto. Któż z nas jej nie zna?

Blok kalendarz

 

Kontakt

Nadleśnictwo Sława Śląska

ul. Niewidziajły 1A
67-410 Sława

tel. +48 68 356 62 29
fax. +48 68 356 62 29

slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sława Śląska 2015 © Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Realizacja: www.CarboMedia.pl