Kąpieliska

W obrębie jezior Pojezierza Sławskiego, znajdujących się w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Sława Śląska, wyznaczonych jest kilka miejsc kąpielowych wraz z infrastrukturą niezbędną do aktywnego wypoczynku. W pobliżu kąpielisk znajduje się baza gastronomiczna i noclegowa oraz parkingi, a także pomosty, przystanie, wypożyczalnie sprzętu pływającego. Ośrodki wypoczynkowe mieszczące się nad jeziorami posiadają własne zaplecza gastronomiczne i sprzęt wodny, z którego mogą korzystać turyści, nie tylko korzystający z noclegów w ośrodkach. W okresie turystycznym na wyznaczonych kąpieliskach bezpieczeństwa pilnują wykwalifikowani ratownicy WOPR. Strzeżone miejsca kąpielowe są również oznakowane w czytelny sposób bojami i posiadają przygotowane odpowiednio plaże.

Najpopularniejsze miejsca kąpielowe to: miejskie kąpielisko nad Jeziorem Sławskim, kąpielisko nad Jeziorem Tarnowski Dużym oraz kąpielisko w Tarnowie Jeziernym.

  • fot. Zbigniew i Beata Chojęta
    fot. Zbigniew i Beata Chojęta
  • fot. G. Sawko
    fot. G. Sawko
  • fot. G. Sawko
    fot. G. Sawko

Kalendarz imprez

Najnowsze artykuły

Autor: Silar, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Myosotis,_Sanok.JPG

o właśnie dziś 15 maja jest jej święto. Któż z nas jej nie zna?

Niebawem, bo już 12 maja, będziemy obchodzili po raz ….

Mając na uwadze zeszłoroczny sukces naszej imprezy miło jest nam poinformować Was wszystkich, że II edycja leśnego dogtrekkingu odbędzie się 08.09.2018 r., na

 

Kontakt

Nadleśnictwo Sława Śląska

ul. Niewidziajły 1A
67-410 Sława

tel. +48 68 356 62 29
fax. +48 68 356 62 29

slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sława Śląska 2015 © Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Realizacja: www.CarboMedia.pl