Kąpieliska

W obrębie jezior Pojezierza Sławskiego, znajdujących się w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Sława Śląska, wyznaczonych jest kilka miejsc kąpielowych wraz z infrastrukturą niezbędną do aktywnego wypoczynku. W pobliżu kąpielisk znajduje się baza gastronomiczna i noclegowa oraz parkingi, a także pomosty, przystanie, wypożyczalnie sprzętu pływającego. Ośrodki wypoczynkowe mieszczące się nad jeziorami posiadają własne zaplecza gastronomiczne i sprzęt wodny, z którego mogą korzystać turyści, nie tylko korzystający z noclegów w ośrodkach. W okresie turystycznym na wyznaczonych kąpieliskach bezpieczeństwa pilnują wykwalifikowani ratownicy WOPR. Strzeżone miejsca kąpielowe są również oznakowane w czytelny sposób bojami i posiadają przygotowane odpowiednio plaże.

Najpopularniejsze miejsca kąpielowe to: miejskie kąpielisko nad Jeziorem Sławskim, kąpielisko nad Jeziorem Tarnowski Dużym oraz kąpielisko w Tarnowie Jeziernym.

  • fot. Zbigniew i Beata Chojęta
    fot. Zbigniew i Beata Chojęta
  • fot. G. Sawko
    fot. G. Sawko
  • fot. G. Sawko
    fot. G. Sawko

Kalendarz imprez

Najnowsze artykuły

Wspólnie z Gminą Sława oraz Gminą Kolsko realizujemy, jako Nadleśnictwo, projekt pn.

Pewien czerwcowy wtorek na długo zapadnie nam w pamięć… Dlaczego?

Nadleśnictwo Sława Śląska, we współpracy z Gminą Kolsko o raz Gminą Sława, ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący projekt przyrodniczy „Ochrona ptaków i sied

 

Kontakt

Nadleśnictwo Sława Śląska

ul. Niewidziajły 1A
67-410 Sława

tel. +48 68 356 62 29
fax. +48 68 356 62 29

slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sława Śląska 2015 © Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Realizacja: www.CarboMedia.pl